Slayers-Zone

Typy a Rady

Tipy a rady

1. Nezapomeňte si kupovat kevlarovou vestu i s helmou, pokud ji nemáte, vaše šance jsou poloviční. Doporučuji koupit si vždy alespoň vestu. Stojí o dost méně než vesta s helmou a dokáže zachránit život.

2. Při střílení na vetší vzdálenosti z automatické pušky je výhodné dávkovat, tedy střílet po několika málo nábojích. Jak víte zbraně znepřesní při delší střelbě a většina munice tak přijde nazmar. Ale pokud dávkujete, tak se dá díky malým přestávkám mezi jednotlivými dávkami docílit přesnější střelby. Dávkování je celkově velice výhodné a jeho osvojení by měl mít každý za prioritu, protože se dá využít prakticky při každé situaci, krom těch tělo na tělo =). Nejčastějšími zbraněmi, na které v CS narazíte jsou bezesporu AK47, M4A1 a AWM. U AWM (někdy také AWP) se dávkování jaksi využít nedá, ovšem u zbylých dvou zbraní se využívá ve velké míře. M4 je přesnější a výhodnější na kratší vzdálenosti, kdy se dá vystřelit i více kulek v jedné dávce bez většího rozostření zaměřovače, ale na vetší distance je střelba s touto zbraní noční můrou. AK47 je o něco silnější než M4 a tedy i více "vyhazuje". Dávkování s AK doporučuji po dvou až čtyřech kulkách, protože při větším počtu je střílení velice nepřesné. Kalashnikov je v malých dávkách velice přesný a v kombinaci s jeho sílou stačí málo k usmrcení nepřítele. Tato zbraň má také jednu zajímavost, a to tu, že kulka vystřelená v dávce jako druhá je vždy přesnější oproti první kulce.


3. Pokud zaměřujete nepřítele, nemiřte přesně středem zaměřovače, ale jeho nejvrchnější "čárkou". Pokud vás zajímá proč, tak vězte, že v CS NENÍ zbraň, která by "nevyhazovala" (pokud vystřelíte, střelba se znepřesní zpětným rázem) a pokud míříte o něco níže než je hlava vašeho nepřítele, zpětný ráz vám zaručí, že s druhým výstřelem vašemu protivníkovi dáte možnost ochutnat olovo. Toto používejte v kombinaci s následujícími dvěma tipy:
Pokud váš nepřítel běží, nestřílejte přímo na něj, ale kousek před něj. Máte tak větší šanci na zásah.
Pokud je váš nepřítel v pohybu, snažte se kopírovat jeho rychlost, tedy pokud běží, nemáchejte zběsile s myší, v naději že jej strefíte. Raději zpomalte na rychlost sledovaného objektu. Tímto se vám zlepší pravděpodobnost zásahu o rovných mnoho procent = ).

4. Hlídejte si důležité osoby týmu, tedy VIP a hráče s bombou. Pokud ve hře ztratíte bombu někde uprostřed křížové palby, jste téměř ztracení. Hlídání bomby neplatí jen pro teroristy, ale také pro druhý tým. V případě, že zabijete hráče s bombou (někdy se mu přezdívá Bomberman, nebo Liveryboy = poslíček), tak hlídejte prostor okolo bomby.

5. V CS kolují zvěsti o rychlejším nasazování tlumiče u M4A1 a USP. To jsou jen fámy a trošku zkušenější hráč na to příjde i sám. Návod má být prý takový, že začnete nasazovat tlumič a během nasazování si přepnete na jinou zbraň a poté rychle zpět na zbraň s tlumičem (např. pomocí "last weapon"). Jediné co vám tento "trik" udělá je, že zbraň bude pouze VYPADAT jako že má nasazený tlumič, ale ve skutečnosti se bude stále nasazovat. Tedy rychlejší nasazení tlumiče v CS je pouze fámou od nezkušených hráčů.

6. Granát hodíte dál, když jste ve skoku, nebo ještě lépe když jste rozběhnutí a ve skoku zároveň. Když už jste napřažení s granátem a rozmyslíte si jeho hození, změňte si na jinou zbraň. Granát se tak "zajistí" a můžete jej použít v jiné situaci.

7. Naučte se nakupovat, a to rychle! V některých mapách znamená rychlost vítězství a pokud by jste strávili při nakupování více jak pět vteřin (na oficiálních utkáních bývá šestivteřinový freezetime), nepřítel obsadí strategická místa před vámi a získá tak výhodu.

8.V jakékoliv mapě za Countery vystřelte z pistole 1 náboj a nabijte.Pak můžete koupit o 1 zásobník víc.

9.Používejte tlumič jenom v nejnutnějších případech.Když máte totiž nasazen tlumič, roztáhne se kurzor o něco více.Takže pokud ho zrovna nepotřebujete, mějte ho dole.

10.Nikdy nekupujte munici přes kombinaci B6 nebo B7, protože se to nevyplatí.Hlavně do sniperek ne, protože nejste takoví snipeři. abyste vykosili 40 nábojů za 1 kolo.Do každé zbraně stačí bohatě 1 až 2 zásobníky, ale třeba u zbraní typu P-90 je lepší si té munice koupit více.