Slayers-Zone

Novinky

way2win #4 2/2 - dvojitá porce na Vánoce

w2w.jpg

Doufám, že se mi vás první částí 4. dílu way2win podařilo trochu nalákat i na druhou část, ve které nám mTw předvedou jednu ze svých CT strategií při plné výbavě taktéž na mapě de_train. Kromě screenshotů a popisu by vám k lepšímu pochopení měla pomoci rovnou dvě videa.

Klasická plná výbava v podání CT na mapě de_train většinou znamená, že 4 hráči mají zbraň m4a1 a jeden hráč AWP. Jinak tomu není ani u mTw, kde pozici snipera zastává Sunde. Ten měl na začátku kola dobrý respawn na vnější plant, kam se také rozběhl. Proběhl kolem bombového vlaku po 4. koleji a AWPčkem nakoukl na T-střed zda-li se nechystá nějaký rush (obr 1).

1.jpg
obr. 1

 

Teroristé tentokrát nerushovali, tudíž se Sunde mohl přemístit do své pozici pro toto kolo, která byla mezi dvěma vlaky na 5. koleji. Odtud pak sledoval východ od malého žebříku(obr. 2) a dává si přitom pozor, aby nemohl být spatřen z T-středu.

2.jpg
obr. 2

 

Ave probíhá Z-hall (zde sice riskuje, že by mohl být zabit AWP, ale tomu by měl zabránit Sunde), odkud hází HE-granát směrem na T-střed a následně vyskakuje na tzv. Pop-dog vlak, odkud zkouší ubrat teroristům nějaké HP dírami do baráku (obr. 3).

3.jpg
obr. 3

 

Následně však z vlaku seskakuje k tzv. elektrice odkud sleduje T-střed (obr. 4).

4.jpg
obr. 4

 

Zonic pomáhá avemu získat pozici tím, že společně s ním probíhá Z-hall a případně by pomohl zastavit rush teroristů středem (obr. 5). V tomto kole sice nehází HE-granát, ale pokud by Alternate často rushovali, pravděpodobně by i zonic HEčko směrem k T-středu hodil.

5.jpg
obr. 5

 

Stejně jako v pistolovém kole, když T nejdou rush, zonic stahuje z Z-hall na svou pozici na vnitřním pokladišti, která je tentokrát pod vlakem na první koleji(obr. 6).

6.jpg
obr. 6

 

mJe má na začátku kola dobrý respawn na vytáhnutí baráku vrchem (obr. 7), ale poté co tam utrží pár šrámů od T radši stahuje do bezpečnější vzdálenosti a kryje příchod na dálku (obr. 8). Upřímně toto vytažení méně zkušeným hráčům nedoporučuji, protože vás T mohou snadno zabít při rushi, nebo jednou dobře mířenou střelou na dálku a snadno se pak váš tým dostane do početní nevýhody.

7.jpg
obr. 7

8.jpg
obr. 8

 

Na whimpa tentokrát zůstalo krytí dlouhé, které provádí pasivně, a tak nekouká až dozadu, odkud by mohl být snadno zabit AWPčkem a radši si nachází dobrý úhel na teroristy, kteří by přicházeli pomalu (obr. 9).

9.jpg
obr. 9

 

Alternate se rozhodli zaútočit na vnější plant rozděleným útokem. Jeden hráč šel přes T-střed, tři přes dlouhou a jeden opožděně přes malý žebřík. Hráč jdou přes T-střed měl poměrně smůlu, protože se tam zrovna podíval Sunde s AWP, který neváhal ani chvíli. Whimp se tedy odebral do jiné pozice (obr. 10), kde byla menší šance, že bude oslepen flashbangy.

10.jpg
obr. 10

 

Tím získal i trochu času pro ostatní, aby se přeskupili do svých pozic. Sunde se stahoval po páté koleji směrem k bombovému vlaku, zatímco mJe a zonic stahovali přes CT na šikmou, aby zabránili teroristům v postupu (obr. 11).

11.jpg
obr. 11

 

Ave pak dobře zůstal u elektriky, aby hlídal proti teroristům jdoucím opožděně přes T-střed nebo malý žebřík (obr. 12). Odtud může taky na dálku pomoci svým spoluhráčům.

12.jpg
obr. 12

 

Ačkoliv mTw změnili rozestavení na obou plantech, nezměnili filozofii jejich bránění. Opět můžeme vidět pasivněji bráněné vnitřní pokladiště, kde jsou oba hráči blízko sebe, a rozestavení na vnějším plantu, které opět umožňuje okamžitou výpomoc mezi jednotlivými hráči.

Na závěr můžete celé kolo zhlédnout celé kolo v následujících videiích:

Chtěl bych vás rád požádal, aby jste omluvili sníženou kvalitu videa, poněvadž SirAster, který obvykle videa pro way2win připravuje je pryč, a tak sem byl nucen je udělat sám.

Dále bych vám rád popřál příjemné prožití vánočních svátků, hodně dárků pod stromečkem a hodně fragů ve hře.

Žádné komentáře