Slayers-Zone

Novinky

way2win #3 - pistole, základ úspěchu

w2w.jpg

Určitě se všichni shodneme na tom, že pistolkové kolo, je velmi důležité. Jeho výhra ve většině případů znamená minimálně jedno, ve většině případů pak další dvě vyhraná kola, nemluvě o zvýšení sebevědomí celého týmu. Na žádost Adamuse se ve třetím díle way2win podíváme na první kolo za CT na mapě de_nuke. Inspiroval jsem se poměrně klasickým, ale za to velmi účinným rozestavením mousesports v zápase základní skupiny letošního WCG proti portugalským k1ck.

Nejzajímavější věcí na celé taktice je asi nákup na začátku kola. Není příliš časté, aby CT v prvním kole kupovali vesty, ale mouz se toho nebáli a 4 z nich koupili kevlar a pár nábojů k dobru. Jediný gore koupil flashbang, HE granát a defuse kit.

Mouz se po startu kola rozdělili 2-3, tedy dva hráči k hlavnímu vchodu (Tixo a gob b), Kapio na žebřík a cyx a gore směrem k rampě. Když se Tixo a gob b přiblížili k hlavnímu vchodu, začali walkovat, aby jejich příchod nezaznamenali teroristé (obr. 1).

1.jpg
obr. 1

 

Protože T se neodhodlali k žádnému rushi, gob b zaujal svoji pozici na budce a sledoval situaci v hlavním vchodě, zatímco Tixo kontroloval na blízko vrzací dveře(obr. 2 a 3).

2.jpg
obr. 2

3.jpg
obr. 3

 

Cyx kryl aktivně rampu z vrchu bedny a dával znamení goremu, který byl připraven z pasivnější pozice pomoci granátem. Zde je důležité, aby se hráč na bedně zbytečně nezplašil při případném spatření teroristy a druhý hráč si tak zbytečně nevyházel všechny granáty ještě než teroristé opravdu zahájí útok (obr. 4 a 5).

4.jpg
obr. 4

5.jpg
obr. 5

 

Pátý hráč, v tomto případě Kapio, šplhá na žebřík odkud sleduje východ z budky (obr.6). Pro jistotu občas taky nakoukne ven, aby nedošlo k nepříjemnému překvapení, že by se teroristé dostali hráčům na rampě do zad venkem (obr. 7).

6.jpg
obr. 6

7.jpg
obr. 7

 

Teroristé se v tomto kole rozhodli útok venkem do hlavního vchodu, což pro ně, jak se následně ukázalo, nebyla dobrá volba. Jeden z hráčů na horním pokladišti je zaslechl a zahlásil tuto událost ostatním. Byla to pak práce hlavně pro goba, který byl na budce (obr. 8). Dále to také znamenalo okamžité stažení gora z rampy a celkové připravení celého týmu, na tuto situaci (obr. 9).

8.jpg
obr. 8

9.jpg
obr. 9

 

V předvedeném pistolovém kole šli, jak už jsem psal výše, teroristé pomalým útokem do hlavního vchodu. Mouz nám tedy předvedli pouze bránění této varianty útoku. Kdyby šli teroristé například rush na rampu, bránění by pravděpodobně vypadalo tak, že cyx by dal signál pro gora, aby házel granáty a sám by se stáhnul po rampě dolů na spodní plant, zatímco Tixo a gob b, kteří kryjí horní, by zřejmě okamžitě vlezli do šachet, do kterých to měli kousek a odkud by pomáhali bránit dosažení spodního plantu. Největší slabinu tohoto rozestavení bych viděl v případě, že by se T rozhodli pro rychlý útok na horní plant, který by se Kapiovi na žebříku a dvěma hráčům v hlavním vchodě (všichni bez granátů) asi poměrně špatně bránil. Proto je tato strategie lepší proti týmům, které mají radši pomalejší útoky za T (alespoň v pistolovém kole).

Toto rozestavení se určitě často používá i v kolech s plnou výbavou, ve kterých je třeba, aby si hráči přicházející hlavním vchodem dali pozor na HE granáty skrz vrzací dveře.

Žádné komentáře